Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Дарко Чекеровски

Понеделник - петок, во 22:20

Понеделник, Април 21, 2014 - 21:00

СПОРТ

МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН ВАРДАР БЕЗ ВЛАДИМИР ПЕТРИЌ ПРОТИВ ФЛЕНСБУРГ
ЛАНСКИТЕ ФИНАЛИСТИ, МАЈАМИ И САН АНТОНИО СИГУРНИ НА СТАРТОТ ВО ПЛЕЈ ОФОТ
Фудбалерите на Металург го добија со 2:1 во дерби дуелот со Вардар
Ливерпул со победата над Норвич од 3:2, е се поблиску до освојување на шампионската титула во англиската Премиер лига.
Вавринка се избори за прв трофеј од настапите на Мастерс турнирите,откако во финалето со 2-1 во сетови го победи Роже Федерер.
ПЕРО АНТИЌ ПОСТИГНА ОСУМ ПОЕНИ ЗА АТЛАНТА ВО ТРИУМФОТ НАД ФАВОРИТОТ ИНДИЈАНА ВО ПРВИОТ ПЛЕЈ-ОФ МЕЧ

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 22:30
Деветнаесетгодишно момче и седумнаесетгодишна девојка се вљубуваат и решаваат да живеат и да се издржуваат сами... Драма на Ингмар Бергман од 1953-та, со Хариет Андерсон и Ларс Екберг во главните улоги
Драма