Формула 1

НИКО РОЗБЕРГ ПОБЕДИ ВО МОНАКО

ФОРМУЛА 1
Возачот на Мерцедес Нико Розберг победи на денешната трка за Големата награда на Монако.

ЛУИС ХАМИЛТОН НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА И ВО МОНТЕ КАРЛО

ФОРМУЛА 1
Продолжува доминацијата на актуелниот шампион во Формула 1

РОЗБЕРГ УБЕДЛИВО ПОБРЗ ОД ХАМИЛТОН

ФОРМУЛА 1
На патеката Каталуња крај Барселона Нико Розберг обезбеди рутински прв триумф сезонава за ГН на Шпанија.

РОЗБЕРГ ПОБРЗ ОД ХАМИЛТОН

ФОРМУЛА 1
Нико Розберг ќе стартува од полпозицијата на утрешната петта трка во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Шпанија.

ХАМИЛТОН ЈА ПРОДОЛЖИ ДОМИНАЦИЈАТА И НА ПАТЕКАТА „ШАКИР“

Британецот Луис Хамилтон ја оствари третата победа сезонава на четвртата трка во Формула 1 шампионатот за ГН на Бахреин.

ХАМИЛТОН ЧЕТВРТТИ ПАТ НА ПОЛ СЕЗОНАВА ОД ИСТО ТОЛКУ ТРКИ

ФОРМУЛА 1
Возачот на „Мерцедес“ 42 пат во кариерата ќе стартува од пол-позицијата во формула 1 овојпат на патеката „Шакир“ за ГН на Бахреин.

РУТИНСКИ ТРИУМФ НА ХАМИЛТОН ВО ШАНГАЈ

ФОРМУЛА 1
Возачот на „Мерцедес“, Луис Хамилтон во доминантен стил ја обезбеди третата победа сезонава во формула 1 возена за ГН на Кина.

ХАМИЛТОН НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА И ВО ШАНГАЈ

ФУДБАЛ
Пилотот на Мерцедес ја освои пол позицијата и на третата Ф1 трка што ќе се вози утре во Шангај за ГН на Кина.

ФЕТЕЛ ДОНЕСЕ РАДОСТ ЗА ФЕРАРИ

ФОРМУЛА 1
Германскиот автомобилистички ас, Себастијан Фетел победи на трката за Големата награда на Малезија,втора станица од Ф1 шампионатот

Pages

Subscribe to RSS - Формула 1