Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Четврток, Април 24, 2014 - 21:00

СПОРТ

Бенфика и Севилја остварија предност против Јувентус односно Валенсија во првите полуфинални мечеви од Лигата на Европа.
Цибона ја совлада Црвена Звезда со 75:70 во првото полуфинале од овогодишниот издание на Ф4 турнирот од АБА лигата.
СО МАКСИМАЛНО ЗАЛАГАЊЕ ДО ИСТОРИСКИ УСПЕХ
НА БАРАЊЕ НА МВР , ОДЛОЖЕНО ШЕСТОТО КОЛО ОД СУПЕР ЛИГАТА
КАРЛО АНЧЕОЛИТЕ СМЕТА ДЕКА 1:0 Е ДОБАР РЕЗУЛТАТ, ИГРАТА ОДЛИЧНА, ШАНСИТЕ РЕАЛНИ ЗА ФИНАЛЕТО , СМЕТА ГВАРДИОЛА
РЕАЛ МАДРИД СО МИНИМАЛНА ПРЕДНОСТ ВО РЕВАНШОТ ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 19:15
Една од највисоко рангираните ТВ-серии во светот последните години, во продукција на NBC... Џејмс Родеј во носечката улога како Шон, младиот полициски детектив, кој со својата дарба да предвидува, успешно ги разрешува криминалните случаи... Премиерната епизода стартува на Телма, в петок, 25. април, од 19.15.
Акција, Комедија
Април, 2014 - 22:30
Антиквар на книги доаѓа до редок демонски примерок преполн со мистерија... Џони Деп ја толкува главната улога во овој трилер на Роман Полански.
Авантура, Трилер
Април, 2014 - 20:00
Авантурата, љубовта и борбата за правда на писателката Сара Ривс во страстната Андалузија...
Авантура