Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ СЕ ВРАЌА ВО СОСТАВОТ НА МЕТАЛУРГ
МУАРЕМ СО КАРАБАХ ПРОТИВ ИНТЕР, ЈАХОВИЌ СО РИЈЕКА ПРОТИВ БРАНИТЕЛОТ НА ТИТУЛАТА СЕВИЉА
ПРВИТЕ ФАВОРИТИ ВО ДВЕТЕ КОНКУРЕНЦИИ БЕЗ ПРОБЛЕМИ ДО ТРЕТОТО КОЛО НА УС ОПЕН
На денешната чдрепка во Монако,одредени групите во фудбалската Лига на шампиони.
Во Струмица ден за одмор на ЕП за кошаркари до 16 години.
МАКЕДОНИЈА ГО ПОТВРДИ ПЛАСМАНОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОБЕДАТА НАД БЕЛОРУСИЈА 72:66

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма