Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Април 19, 2014 - 16:00

Економија

Путин експресно одговори на писмото од Баросо: „Газпром“ одговара само за доставата на гас во Европа, а Украина гарантира непречен транзит
Фабриката за автомобилски делови „Руен“ од Кочани е првата компанија во стечај чиј недвижен имот се продаде на електронска аукција.

СПОРТ

Ракометарите на Металург го пречекуваат германскиот шампион Кил во првата пресметка од четвртфиналето во Лигата на шампионите.
Металург и Вардар ќе го отворат 27 коло во дерби натпреварот од Првата македонска фудбалска лига.
Возачот на Мерцедес се избори за нова пол позиција сезонава, откако оствари најдобро време на официјалните квалификации во Шангај.
НОВАК ЃОКОВИЌ ПРОТИВНИК НА РОЖЕ ФЕДЕРЕР ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО
РОЖЕ ФЕДЕРЕР СО ПРЕСВРТ ДО ПОБЕДА ПРОТИВ ЦОНГА
ФЕРЕР - ВАВРИНКА ПРВО ПОЛУФИНАЛЕ НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 23:00
Вонредна биографска драма за најистакнатата членка на анти-нацистичкото движење во Германија, ,Бела Роза, за време на Втората светска војна... Јулиа Јенч ја толкува главната улога во оваа многунаградувана драма на режисерот Марк Ротмунд.
Биографија
Април, 2014 - 13:00
Холивудски блокбастер кој ги помести границите на анимираниот филм. Добитник на Оскар и 30 други филмски награди...
Анимиран