Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот.

Денеска со Панта Џамбазоски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Фернандо Сантос е именуван за нов предводник на португалската фудбалска репрезентација.
По Вимблдон првиот рекет во светот одново поради несвестица беше принудена предвреме да го заврши мечот на турнирот во Вухан.
МОК обезбеди стипендии за 11 спортисти, кандидати за ЛОИ ВО Рио 2016 година.
Стефановски ја прослави титулата Европски шампион на ридски патеки
Втора титула светски првак за Полска во одбојка.
УБЕДЛИВ ТРИУМФ НА ВАРДАР ПРОТИВ ХРВАТСКИОТ НЕКСЕ

Филмови

Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 22:15
Во разурнатата Германија по војната, едно момче го презема сиот товар, да го прехрани семејството... Драма на Роберто Роселини, снимена во 1948-та, со Едмунд Мешке во главната улога.
Драма