Вести Viki-Marija

Секој ден во 12:30, 15:30, 18:30 и 22:30 часот.

Денеска со Марија Дивитарова-Савановиќ и Julijana Пешевска

Сабота - Недела 20:00 часот

Понеделник, Октомври 13, 2014 - 08:00

СПОРТ

Селекциите на Франција и на Швајцарија одиграа 1-1 после првиот ден од финалето на Дејвис купот.
Македонската репрезентација во традиционално карате од 23 ноември до 1 декември ќе учествува на 17. Светско првенство.
Докузовски: Не ми е јасно зошто сум казнет
Ракометарките на Вардар (втор тим) во недела го играат реванш дуелот од 3. коло од ЕХФ купот против унгарската екипа Дунајварош.
Во НБА лигата ноќеска беа одиграни два меча.Сакраменто го победи Чикаго,ЛА Клиперс го поразија Мајами.
Дисциплинската комисија при Македонската кошаркарска федерација ги одреди казните за тренерскиот тандем на Работнички и претседателот.