Вести

Секој ден во 12:30, 15:30, 18:30 и 22:30 часот. 

Денеска со Мирко Трајановски и Виолета З. Стојановска

Сабота - Недела 20:00 часот

Понеделник, Октомври 13, 2014 - 08:00

СПОРТ

ВЕЧЕРВА СЕ ИГРААТ НАТПРЕВАРИТЕ ОД А-Д ПОЛОВИНАТА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ
ПЕРО АНТИЌ ЗАПИША ПЕТ ПОЕНИ И ЕДНА АСИСТЕНЦИЈА
АУГЕРО СО ХЕТ - ТИК МУ ДОНЕСЕ ТРИУМФ НА СИТИ ПРОТИВ ШАМПИОНОТ БАЕРН
Кошаркарите на Кожув ја продолжија победничката серија на четири средби по ред во Балканската кошаркарска лига.
Македонската кошаркарска федерација му порача на Работнички дека титулата ќе се решава на терен и на никаков друг начин.
Гостинските екипи поуспешни на четири од седумте средби одиграни во НБА лигата.