Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот.

Денеска со Панта Џамбазоски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Европскиот шампион Реал Мадрид со убедлив триумф ја почна одбраната на титулата во фудбалската Лига на шампиони.
На СП што се одржува во Полска,домаќинот во неизвесен натпревар го победи Бразил со 3-2.
ЗАПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ СО НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВОТО КОЛО ВО А-Д ПОЛОВИНАТА
ВЕСПРЕМ СО МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ ВО СЕХА ЛИГАТА
Македонскиот ракометен шампион Металург одреди четири категории на блок влезници кои ќе се продаваат по 1100, 1500, 1700 и 2200 денари.
Тимот вонземјани од НБА стана втора репрезентација по Југославија што се избори за трофејот Најсмит на две СП по ред.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 22:15
Откачена комедија што се одвива на една свечена вечера која традиционално ја одржуваат група бизнисмени... Стив Керел и Пол Руд играат во главните улоги, а режијата е на Џеј Роуч.
Комедија