Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Април 19, 2014 - 16:00

Економија

Путин експресно одговори на писмото од Баросо: „Газпром“ одговара само за доставата на гас во Европа, а Украина гарантира непречен транзит
Фабриката за автомобилски делови „Руен“ од Кочани е првата компанија во стечај чиј недвижен имот се продаде на електронска аукција.

СПОРТ

Работнички со убедлив триумф кај Ренова го задржа врвот на табелата по одигрувањето на 27 коло во Првата македонска фудбалска лига.
Сонародниците Рожер Федерер и Станислас Вавринка ќе играат во финалето на третиот Мастерс турнир од серијата 1000 во Монте Карло.
Станислас Вавринка е првиот тенисер, кој обезбеди пласман во финалето на тенискиот Мастерс турнир 1000 во Монте Карло.
Ракометарите на Металург го пречекуваат германскиот шампион Кил во првата пресметка од четвртфиналето во Лигата на шампионите.
Возачот на Мерцедес се избори за нова пол позиција сезонава, откако оствари најдобро време на официјалните квалификации во Шангај.
НОВАК ЃОКОВИЌ ПРОТИВНИК НА РОЖЕ ФЕДЕРЕР ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 23:00
Вонредна биографска драма за најистакнатата членка на анти-нацистичкото движење во Германија, ,Бела Роза, за време на Втората светска војна... Јулиа Јенч ја толкува главната улога во оваа многунаградувана драма на режисерот Марк Ротмунд.
Биографија
Април, 2014 - 13:00
Холивудски блокбастер кој ги помести границите на анимираниот филм. Добитник на Оскар и 30 други филмски награди...
Анимиран