Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Виолета Стојановска.

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Шампионот Работнички го пречекува лидерот Вардар во скопскиот дуел од осмото коло во ПМФЛ.
Ракометарите на Металург, попладнево (сабота) против Веспрем ќе го одиграат дербито на третото коло во ракометната СЕХА лига.
Лондон и Вембли домаќини на финалето на ЕП 2020 година.
Нексе е генерална проба за стартот на Лигата на шампионите.
На СП во одбојка што се одржува во Полска,пласман во полуфиналето синоќа обезбедија,Франција и селекцијата на домаќинот.
ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОД ДЕНЕСКА НА 112 МЕСТО НА ФИФА РАНГ ЛИСТАТА

Филмови

Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 23:00
Хорор мистерија филмувана според познатата видео игра... Режијата е на Кристоф Ганс, а во главните улоги настапуваат Рада Мичел, Лори Холден и Шон Бин.
Хорор
Септември, 2014 - 16:30
Аватарот Анг е предодреден да го спречи Огнениот Народ од заканите за поробување на другите... Акциона авантура со Ноа Рингер, Дев Петел и Никол Пелц во главните улоги, во режија на М. Најт Шиамалан.
Авантура