Вести Вики

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Виолета Стојановска

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

По Норвешка падна и Словенија на Европското првенство од Б дивизијата чиј домаќин е нашата држава.
По двете злата на 100 метри градно и во миксот 4 по 200 метри мешано, 19-годишниот Адам Пити најави возбудувања и на 50 метри градно.
По трите гостувања најдобрите кошаркари се враќаат на домашен паркет и на двете средби со Данска и Белорусија ќе бркаат потврда за ЕП.
Продолжуваат маките за ракометните јуниори кои по петтиот пораз ќе се борат да го избегнат фенерот на Европското првенство во Гдањск.
Фудбалската федерација на Македонија работи и постапува во согласност со правилниците усогласени со УЕФА и ФИФА.
Иако започна максимално успешно во новата сезона ФК Вардар има еден куп забелешки кон ФФМ за досегашниот дел од шампионатот.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Август, 2014 - 22:15
Драма на мајсторот Кен Лоуч, добитник на Златна камера 300 на Браќа Манаки и награда за најдобро сценарио во Кан, со вонредниот Мартин Коумпстон во главната улога.
Драма