Вести

Секој ден во 12:30, 15:30, 18:30 и 22:30 часот.

Денеска со Мирко Трајановски

Сабота - Недела 20:00 часот

Понеделник, Октомври 13, 2014 - 08:00

СПОРТ

Кошаркарите на МЗТ Скопје доживеаја висок пораз вечерва на гостувањето во Ново Место.
Први бодови за ЖРК Вардар сезонава во Лигата на шампионите.
Нерешено со резултат 2:2 заврши попладневниот натпревар во Тетово меѓу домашната Ренова и Силекс од Кратово.
Со женскиот велеслалом во Зелден,стратуваше новата сезона од СК во алпско скијање.
Реал Мадрид излезе како победник од 228 Ел Класико,што го донесе 9.коло од Шпанското фудбалско првенство.
НЕЈМАР ГО ПРИФАЌА ИЗВИНУВАЊЕТО ОД ЗУНИГА, ВО НЕДЕЛА ЌЕ НАВИВА ЗА МЕСИ И МАСЧЕРАНО