Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Април 19, 2014 - 16:00

Економија

Путин експресно одговори на писмото од Баросо: „Газпром“ одговара само за доставата на гас во Европа, а Украина гарантира непречен транзит
Фабриката за автомобилски делови „Руен“ од Кочани е првата компанија во стечај чиј недвижен имот се продаде на електронска аукција.
руски компании ќе инвестираат шест милијарди долари во изградба на топилница за алуминиум и железничка пруга на островот Борнео.

СПОРТ

МЕТАЛУРГ - ВАРДАР , ДЕРБИ ВО 28 КОЛО ВО ПМФЛ
НОВАК ЃОКОВИЌ ПРОТИВНИК НА РОЖЕ ФЕДЕРЕР ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО
РОЖЕ ФЕДЕРЕР СО ПРЕСВРТ ДО ПОБЕДА ПРОТИВ ЦОНГА
ФЕРЕР - ВАВРИНКА ПРВО ПОЛУФИНАЛЕ НА МАСТЕРСОТ ВО МОНТЕ КАРЛО
АРМАНИ ГО ПРЕЧЕКУВА МАКАБИ, ЦСКА МОСКВА Е ДОМАЌИН НА ПАНАТИНАИКОС
Денеска се одржа редовната прес-конференција по повод саботниот натпревар од ЕХФ Лигата на шампионите, меѓу Металург и екипата на Кил.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 22:30
Откако докторите и кажуваат дека има уште три недели живот, Џорџија решава да ги искористи до максимум, па отседнува во луксузниот хотел во Карлови Вари и ,забавата, започнува... Квин Латифа, Л.Л. Кул Џеј, Тимоти Хатон и Жерар Депардје настапуваат во главните улоги.
Комедија