Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Виолета Стојановска.

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Вардар го доби скопското дерби против Работнички со 2:0 во осмото коло од ПМФЛ
Металург го доживеа вториот пораз во СЕХА откако загуби убедливо кај Веспрем 33:21.
Британецот Хамилтон тесно ги доби квалификациите за само 0, 007 илјадитинки побрзо од Германецот Розберг, двајцата возачи на Мерцедес.
За првпат во историјата на едно ЕП три земји ќе бидат домкаќини, Хрватска домаќин на собирот на најдобрите во Европа во 2018 година.
Лондон и Вембли домаќини на финалето на ЕП 2020 година.
Нексе е генерална проба за стартот на Лигата на шампионите.

Филмови

Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 23:00
Хорор мистерија филмувана според познатата видео игра... Режијата е на Кристоф Ганс, а во главните улоги настапуваат Рада Мичел, Лори Холден и Шон Бин.
Хорор
Септември, 2014 - 16:30
Аватарот Анг е предодреден да го спречи Огнениот Народ од заканите за поробување на другите... Акциона авантура со Ноа Рингер, Дев Петел и Никол Пелц во главните улоги, во режија на М. Најт Шиамалан.
Авантура