Вести Дарко

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Дарко Чекеровски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

ЗАПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ СО НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВОТО КОЛО ВО А-Д ПОЛОВИНАТА
ВЕСПРЕМ СО МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ ВО СЕХА ЛИГАТА
Македонскиот ракометен шампион Металург одреди четири категории на блок влезници кои ќе се продаваат по 1100, 1500, 1700 и 2200 денари.
Тимот вонземјани од НБА стана втора репрезентација по Југославија што се избори за трофејот Најсмит на две СП по ред.
Во првата петорка на Мундијалот во Шпанија, покрај Ирвинг влегоа Фарид, Гасол, Батум и Теодосиќ.
Во последниот натпревар од 7.коло во домашната ПФЛ,Вардар и Ренова ги поедлија бодовите.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 22:15
Крими комедија за двајца делинквенти чие место на делување - францускиот Бриж, најмалку им се допаѓа... Колин Фарел и Брендан Глисон настапуваат во главните улоги, а режијата е на Мартин МекДонах.
Комедија