Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Виолета Стојановска.

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

УБЕДЛИВ ТРИУМФ НА ВАРДАР ПРОТИВ ХРВАТСКИОТ НЕКСЕ
ЛЕСТЕР ВО ТРИЛЕР НАТПРЕВАР ПОДОБАР ОД ЈУНАЈТЕД 5:3, СИТИ И ЧЕЛЗИ ОДИГРАА НЕРЕШЕНО 1:1
МЕТАЛУРГ ЕДИНСТВЕН СО ГОСТИНСКА ПОБЕДА НА ТРИТЕ СРЕДБИ ОД 8 КОЛО
ВОЗАЧОТ НА МЕРЦЕДЕС , ЛУИС ХАМИЛТОН ГО ПРЕВЗЕДЕ ВОДСТВОТО ВО ГЕНЕРАЛНИОТ ПОРЕДОК
НАТПРЕВАРОТ СО НЕКСЕ, ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА ВАРДАР ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ
ДОМАЌИНОТ ПОЛСКА ПРОТИВ БРАЗИЛ ЗА МУНДИЈАЛСКАТА КРУНА

Филмови

Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 22:15
Ричард Гир, Дебра Вингер и Луис Госет Џ. настапуваат во оваа безвременска љубовна драма, режирана од Тејлор Хекфорд во 1982-та, добитник на два Оскари...
Драма