Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Сања Васиќ

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

ЖРК ВАРДАР ГИ ПРЕСТАВИ НОВИТЕ ЗАСИЛУВАЊА СО КОИ САКА ДА ЈА ОСВОИ ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ
АНАСТАСИЈА БОГДАНОВСКИ ОБЕЗБЕДИ НОРМА ЗА СП ВО КАЗАЊ
ОМОНИЈА ЈА ОПРАВДА ФАВОРИТСКАТА УЛОГА, МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕН СО 3:0
ДАВИД БАБУНСКИ ВО СОСТАВОТ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ИЗРАЕЛ
ЛИВЕРПУЛ ПО ИЗВЕДУВАЊЕТО НА ПЕНАЛИТЕ ПОДОБАР ОД МАНЧЕСТЕР СИТИ
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ОДИГРА 78 МИНУТИ ЗА МАРИБОР КОЈ ГО ПОБЕДИ МАКАБИ 1:0

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Август, 2014 - 22:45
Моќен шпионски љубовен трилер на режисерот Анг Ли, со дејство сместено во Шангај, за време на Втората светска војна... Веи Танг, Џоан Чен и Тони Чиу Леунг настапуваат во главните улоги.
Трилер