Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Дарко Чекеровски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Металург со комбиниран состав го победи словачкиот тим со 34-28 за успешен старт во новата сезона.
Македонија ја победи Грузија во дуелот за 9.место
Работнички славеше со 3-2 над Шкендија во првиот меч од 6.коло во домашната 1.лига.Другуте средби ќе се играат утре и во понеделник.
Актуелниот светски шампион во МОТО ГП класата ја освои 10.пол позиција сезонава.
Светското првенство во кошарка што ќе се одржува во Шпанија стартува денеска а ќе се одвива до 14 септември.
НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ СЕ ВРАЌА ВО СОСТАВОТ НА МЕТАЛУРГ

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма