Пожар во студентскиот дом „Гоце Делчев"

10 April, 2013 - 18:47

Една студентка паднала во бесознание од вдишан чад. Студентите беа евакуирани од зградата. 

Скопската противпожарна бригата навреме го локализира пожарот.

Веста е прочитана 224 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.