Убиство во скопско Маџир Маало

10 April, 2013 - 19:02

Таму, поради лош збор насочен кон семејството, го нападнал својот гостин, удирајќи го со тесла и бекатон - плочка нанесувајќи му смртни повредеи.

Веста е прочитана 276 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.