ОДБОЈКА

ПОЛУФИНАЛНИОТ ДУЕЛ СО ЦРНА ГОРА ЌЕ СЕ ОДИГРА ВО ЧЕТВРТОК

7 July, 2014 - 18:07

Наместо на 12-ти или 13 ти јули, Македонија против Црна Гора во полуфиналето од Европската лига, ќе игра веќе в четврток на 10 јули со почеток од 20 часот, натпреварот ќе се одигра во салата на СЦ „Борис Трајковски“. Одбојкарската федерација за ова била информирана денеска,  веднаш по пристигнувањето во Скопје по синоќешната победа против Словенија во Марибор. Реваншот со Црна Гора ќе се одигра во претходно предвидениот термин , 16 јули и тоа во Будва.

Веста е прочитана 159 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.