Лига Шампиони

РЕАЛ-БОРУСИЈА ВО 1/2 ФИНАЛЕ

12 April, 2013 - 23:04

Реваншите ќе се играат на 30 април и на 1 мај,епилог по денешната ждрепка на УЕФА во Нион.Победниците ќе се сретнат во финалето на Вембли закажано за 25 мај.
Полуфиналните натпревари во Лигата на Европа ќе се одиграат на 25. април и 2.мај.Двојки:
Фенербахче-Бенфика и Базел-Челзи.
Улогата на домаќин во финалниот меч ќе ја има победникот од натпреварот помеѓу Фенербахче и Бенфика.
Финалето во Лига Европа ќе се одигра на Амстердам Арена во Амстердам на 15. мај.

Веста е прочитана 111 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.