КОШАРКА

АТЛАНТА ПОБЕДИ,АНТИЌ СОЛИДЕН

5 April, 2014 - 11:18

Мајк  Скот  со 26 и  Џеф  Тиг  со 20 поени  ј  апредводеа   Атланта  до  победата, а  Антиќ   одигра17,51  минути  за  кои  имаше   учинок   од 6 поени, 5 скока   и 1 асистенција.

 

Дурент  постигна  28  поени во поразот  на Оклахома  во Хјустон  со 111:107. Најдобар  играч  на  мечот беше Џејмс Харден кој го предводеше Хјустон до  победата, против  својот  поранешен  клуб  тој  имаше  учинок  од 39 поени, 9 поении 7 асистенции.Инаку  Кевин  Дурант  го  израмни  рекордот  на  Мајкл  Џордан, стар  17 години, со 40 натпревари во  низа  со 25 или  повеќе   поени,

 

НБА, резултати:

Мемфис -Денвер 100:92
Шарлот- Орландо 91:80
Торонт- Индијана 102:94
Атланта- Кливленд 117:98
Бостон- Филаделфија 102:111
Бруклин- Детроит 116:104
Мајами- Минесота 121:122
Њујорк- Вашингтон 89:90
Чикаго- Милвоки 102:90
Јута- ЊуОрлеанс 100:96
Хјустон- Оклахома 111:107
Портланд- Феникс 93:109
ГолденСтејт- Сакраменто 102:69
ЛАЛејкерс-  Далас 95:107

Веста е прочитана 112 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.