ВО ВЕЛЕШКИОТ РЕГИОН РЕГУЛАРЕН ПОЧЕТОК НА ГЛАСАЊЕТО

13 April, 2014 - 10:34

Во Велес денеска се гласа на 84 избирачки места, а право на глас според избирачкиот список имаат 46.548 граѓани. Според информациите од ОИК Велес, не се регистрирани проблеми од отворањето на гласачките места. 

Веста е прочитана 97 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.