ВО ДЕЛ ОД КАРПОШ ИЗЛЕЗНОСТА ПОНИСКА ОД ОЧЕКУВАНОТО

13 April, 2014 - 11:19

На избирачките места во општината Карпош гласачкото претпладне тече без проблеми, велат во избирачките одбори. Според нив,  повеќе гласачи, традиционално, очекуваат во попладневните часови. Во дел од гласачките места велат дека излезноста е помала од очекуваната. Одборите не очекуваат проблеми во текот на денот.

Веста е прочитана 138 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.