СО ЦИГЛА СКРШЕН ПРОЗОРЕЦ НА ИЗБОРЕН ШТАБ ВО ДРАЧЕВО

13 April, 2014 - 12:17

По информациите на МОСТ дека во Драчево е демолиран штаб на една политичка партија, таму се упати екипа на Телма. Во телефонско јавување оттаму, новинарката Далиборка Демјанска јави дека станува збор за оштетен штаб на една помала политичка партија. Со цигла е скршен прозорец од штабот.

Веста е прочитана 191 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.