Заев на економски форум во Виена

6 November, 2017 - 12:44

Премиерот Зоран Заев, денеска учествува на економскиот форум во Виена „Дијалог за иднината 2017 Австрија“, која оваа година е посветен на темите „Политиката се среќава со економијата“ и „Регионалната соработка како дел од европските интеграции“.  Соработката помеѓу бизнисот и политиката е нешто што е навистина отворена тема и во нашето македонско општество и нешто на што е фокусирана владата со огромен процент од својата енергија, рече Заев за медиумите.

Веста е прочитана 599 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.