Ракомет

ЈУНИОРИТЕ НА ПРИЕМ ВО АМС

РАКОМЕТ
Повод пласманот на ЕП во Австрија,директорот на АМС Марјан Спасевски организираше прием за младинската селекција.

ВАРДАР- НАТПРЕВАРИТЕ СО МЕТАЛУРГ ДА СЕ ИГРААТ ВО СЦБТ

РАКОМЕТ
РК Вардар покрена иницијатива двата меѓусебни дуели со екипата на Металург од домашното првенство да се играат во СЦБТ

МАКЕДОНИЈА ОД ВТОРИОТ САД ГИ ОЧЕКУВА ПРОТИВНИЦИТЕ

РАКОМЕТ
Ракометната репрезентација на Македонија е во втората по квалитет група на селекции за претстојните квалификации за ЕП во 2016 година.

ТАЛЕВСКИ ВТОР СТРЕЛЕЦ, ПОЗНАТИ СИТЕ ПАТНИЦИ НА ЕП

РАКОМЕТ
Левиот бек Филип Талевски со 27 голови е на делба на второто место на листата на стрелци во квалификациите за ЕП во Австрија.

МЛАДИНЦИТЕ ИЗВОЈУВАА УБЕДЛИВА ПОБЕДА НАД ГРЦИЈА

РАКОМЕТ
Македонската селекција до 20 г. ја победи Грција со 30-22 и направи голем чекор кон пласман на ЕП во Австрија што ќе се одржи во 2014 г

МЛАДИНЦИТЕ ПРОТИВ ГРЦИЈА

РАКОМЕТ
Македонската младинска ракометна репрезентација вечерва против Грција ќе се обиде да ја оствари и втора победна во квалификациите

МЛАДИНЦИТЕ ТРГНАА СО ТРИУМФ

Во салата во „СРЦ Кале“ во Скопје, Македонија ја победи Италија со 24:22 (14:13).

Вардар про го победи металур

Сеха лига
На завршниот турнир од Сеха лигата кој се одржува во Скопје,во слата Борис Трајковски вечерва беа одиграни полуфиналните средби во кои

Pages

Subscribe to RSS - Ракомет