ПМФЛ

БЕЗ ПОБЕДНИК НА СКОПСКОТО ДЕРБИ, РАБОТНИЧКИ И ВАРДАР ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

14 May, 2017 - 19:27

Без победник заврши скопското дерби помеѓу Работнички и Вардар во 33 коло од Првата македонска фудбалска лига. На останатите три средби гостински победи забележаа Победа против Браглница и Шкендија кај Македонија Ѓорче Петров, додека Ренова на домашен терен го совлада Силекс.

Резултати 33. коло (недела):

Работнички - Вардар 2:2

Ренова – Силекс 1:0

Брегалница – Победа 1:2

Македонија ЃП – Шкендија 2:3

сабота:

Пелистер - Шкупи 1:0

Табела:

1. Вардар 76 бодови

2. Шкендија 65

3. Работнички 53

4. Пелистер 51

5. Ренова 48

6. Силекс 42

7. Победа 35

8. Шкупи 33

9. Брегалница 21

10. Македонија ЃП 19 

Веста е прочитана 1019 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.