ТЕНИС

ЃОКОВИЌ ПРВ ФИНАЛИСТ ВО МАЈАМИ

1 April, 2016 - 22:41

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на турниот во Мајами.Водечкиот светски рекет наиде на силен отпор од Давид Гофан во полуфиналето што траеше два час и пет минути и заврши со триумф на Ѓоковиќ од  7-6 и 6-4.Во 11 финале на Мастерс турнирите во серија,Новак Ѓоковиќ го очекува победникот од пресметката помеѓу Кеи Нишикори и Ник Кирјос.  

Веста е прочитана 236 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.