ПМФЛ

ГРАДСКОТО ДЕРБИ ЗА „ЦРВЕНО ЦРНИТЕ“

2 April, 2017 - 18:54

Шампионот Вардар заслужено стигна до трите бода откако беше подобар на скопското дерби против Работнички во 24 коло од Првата макеоднска фудбалска лига.

На петте дуели од оваа рунда гостите освоија само еден бод и постигнаа еден гол.

Резултати 24. коло:

Вардар – Работнички 2:0

Силекс – Ренова 3:0

Шкендија – Македонија ЃП 5:1

Победа – Брегалница 0:0

Шкупи – Пелистер 1:0

Табела:

1. Вардар 56 бодови

2. Шкендија 50

3. Работнички 39

4. Пелистер 36

5. Силекс 34

6. Ренова 31

7. Шкупи 25

8. Победа 21

9. Македонија ЃП 16

10. Брегалница 13  

Веста е прочитана 598 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.