ФУДБАЛ

КУП НА МАКЕДОНИЈА: ВАРДАР НАЈБЛИСКУ ДО ПОЛУФИНАЛЕ

23 November, 2016 - 15:45

Во домашниот фудбал комплетиран е првиот круг од четврфиналето во националниот Куп.На средбата во Автокоманда, Вардар  извојува убедливи 1-4  кај второлигашот Металург  за  формални 90 минути на  реваншот кон пласман во  полуфиналето. Во Битола, Пелистер во финишот постигна гол за победа од 1-0 над Силекс. Победа-Брегалница во Прилеп одиграа 2-2 .Средбата Шкупи-Шкендија   заврши без голови.Реваншите ќе се играат на 7 декември.

Веста е прочитана 313 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.