ОДБОЈКА

МАКЕДОНИЈА ПО ВТОР ПАТ ГО ПОРАЗИ ИЗРАЕЛ СО МАКСИМАЛНИ 3:0

19 July, 2015 - 18:59

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја забележа и втората победа против Изреал во Европската  лига, нашите одбојкари славеа со максимални 3:0  ( 29:27, 25:20 и 25:20 ). Македонија со овие две победи тргнува кон борба за втората позиција во групата во која голем фаворит за првото место е Полска. Веќе следниот викенд ќе одиграме нови две средби, ни гостува Данска во сабота  и недела.

Веста е прочитана 192 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.