КОШАРКА

МАКЕДОНИЈА ПОДОБРА ОД БЕЛГИЈА

18 August, 2016 - 22:53

После поразот од Црна Гора,македонскиот национален кошаркарски  тим вечерва ја искористи  шансата за прва победа на Трофејот Македонија и со 72-67   ја совлада  Белгија.Во Сц Јане Сандански каде се одржува турнирот,најефикасни  беа  браќата Војдан  и Дајман Стојановски со 25 односно 20 поени..Во првиот меч од 2.коло попладнево,  Црна Гора ја совлада  БиХ со 78-68.Утре Македонија ќе игра Босна,Црна Гора против  Белгија.Турнирот го оорганизара МКФ во дел од подготвките за квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2017.

Веста е прочитана 308 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.