ФУДБАЛ

ПМФЛ: БАРСЕГЈАН ДОНЕСЕ ТРИ БОДА ЗА ВАРДАР

1 October, 2017 - 19:12

Фудбалерите на Вардар успешно  им се вратија на обврските во домашното Првенство.Во последниот дуел од 9.коло во Првата Лига,шампионот го совлада  Шкупи со 1-0.Голот вреден важни бодови за Вардар  го постиган Барсегјан во 58 минута.Вчера Пелистер-Шкендија 1-3,Силекс-Академија Пандев 1-0,без голови зваршија натпреварите Ренова-Победа  и Скопје-Работнички.Шкендија е водечка со 25 бодови,9  повеќе од Вардар кој има и два меча помалку.

Веста е прочитана 262 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.