ФУДБАЛ

ПМФЛ:ВАРДАР СИГУРЕН ПРОТИВ ПЕЛИСТЕР,ШКЕНДИЈА РЕМИЗИРАШЕ СО РЕНОВА

9 April, 2017 - 18:28

Вардар го надигра Пелистер со 3-1 во  дерби мечот од  26.коло во домашната Прва фудбaлска  лига.Балотели,Спировски и Барсегјан беа стрелци за Вардар во првиот дел.Почесниот гол за битолчани  го постигна  Ковачев .Пелистер ги одигра последните 13 минути со фудбалер помалку по исклучувањето на Маркоски.На другите средби Шкендија- и  Ренова одиграа 1-1 ,без голови на мечот Победа - Работнички ,Шкупи - Силекс 3-1  и Брегалница- Македонија 1-0  ЃП.Лидер е Вардар со 62  бодови,11  повеќе од Шкендија.Трет  е Работнички  со 43.

Веста е прочитана 624 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.