РАКОМЕТ

ПОЗНАТИ ТЕРМИНИТЕ ЗА 1/4 ФИНАЛЕТО,ВАРДАР-ФЛЕНСБУРГ НА 27.04 ОД 19.00

4 April, 2017 - 15:52

Европската Ракометна Федерација во соработка со клубовите учесници во Топ 8 фазата, ги објави термините  за четврфиналето во машката Лига на Шампиони.Фленсбург ќе биде домаќин на македонскиот првак  Вардар на 22 април во Фленс Арена од 17.30 минути.Реваншот во СЦ Јане Сандански  ќе се игра на 27 со почеток од 19 часот.Победникот ќе се пласира на завршниот Ф4  турнир во Келн.Кил-Барселона,Пик Сегед-ПСЖ и Веспрем-Монпеље се другите четвртфинални двојки.

Веста е прочитана 985 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.