ПМФЛ

РАБОТНИЧКИ ЈА ПРЕКИНА НЕГАТИВНАТА СЕРИЈА СО ШКЕНДИЈА, ВАРДАР СЛАВЕШЕ КАЈ РЕНОВА ПО ПЕТ ГОДИНИ ПАУЗА

5 April, 2017 - 21:26

Работнички по девет средби конечно ја победи Шкендија во 25 коло од македонската Прва лига, додека Вардар го искористи тоа и како лидер се одлепи на девет бодови во однос на Тетовчани по триумфот кај Ренова. Пет години им требаше на „црвено црните“ да ги совладаат „гипсарите“ на нивен терен. 

Резултати 25. коло:

Работнички - Шкендија 1:0

Ренова - Вардар 0:1

Брегалница - Шкупи 3:0

Пелистер - Силекс 0:0

Македонија ЃП – Победа 0:0

Табела:  

1. Вардар 59 бодови

2. Шкендија 50

3. Работнички 42

4. Пелистер 37

5. Силекс 35

6. Ренова 31

7. Шкупи 25

8. Победа 22

9. Македонија ЃП 11

10. Брегалница 16 

Веста е прочитана 559 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.