ФУДБАЛ

ШКЕНДИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ СЕЗОНАВА СО МИНИМАЛЕН ПОРАЗ ОД МИЛАН

25 August, 2017 - 13:39

Синоќа реванш натпревар во плеј-офот за Лига Европа одигра и Шкендија.Македонскиот вице првак загуби и на вториот  меч од Милан,синоќа на арената Филип Втори со 0-1 по голот на Куртоне во 13 минута .Со  вкупни 0-7 во двомечот со италијанскиот гигант,тетовци се простија од европската сцена сезонава.Шкендија го  потвори ланскиот успех,прогрес до баражот каде загуби  од белгиски  Гент.

Веста е прочитана 540 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.