ПМФЛ

САМО ВАРДАР ТРИУМФИРАШЕ, БЕЗ ПОБЕДНИК НА ДЕРБИТО ВО ТЕТОВО

27 November, 2016 - 17:24

Шкендија и Работнички ги поделија бодовите на дербито од 16 коло во Првата македонска фудбалска лига. Овој нерешен резултат му оди во прилог на лидерот Вардар, кој по триумфот над Ренова ја зголеми предноста на табелата сега на шест бодови во однос на Шкендија. 

Без победник завршија уште три средби од оваа рунда.

Резултати 16. коло:

Шкендија - Работнички 2:2

Вардар - Ренова 1:0

Силекс - Пелистер 0:0

Шкупи - Брегалница 1:1

Победа - Македонија Ѓ.П. 0:0

Табела:

1. Вардар 37 бодови

2. Шкендија 31

3. Пелистер 29

4. Работнички 24

5. Ренова 20

6. Силекс 20

7. Шкупи 16

8. Победа 15

9. Македонија ЃП 11

10. Брегалница 9 

Веста е прочитана 319 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.