ТЕНИС

ВАВРИНКА ГО ОСВОИ АТП ТУРНИРОТ ВО ДУБАИ

27 February, 2016 - 21:34

Швајцарскиот тенисер Стан Вавринка го освои АТП турнирот во Дубаи,откако во финалето во два сета го победи Маркос Багдатис од Кипар.Вавринка го доби првиот сет со 6-4,во вториот  со 7-6 по тај брејкот каде Стан стигна до 15-тиот поен а Багдатис спасуваше три меч топки. Швајцарецот  кој е 4. на АТП листата,го освои вториот турнир сезонава,вкупно 13.во неговата кариера.  

Веста е прочитана 325 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.