ОДБОЈКА

ВТОР ТРИУМФ НА ОДБОЈКАРИТЕ ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

11 June, 2016 - 19:45

Македоската машка одбојкарска селекција ја забежа и втората победа на стартот од сезоната во Европската лига.После вчерашниот убедлив триумф над Албанија без  загубен сет,денеска играчите што ги предводи Жарко Ристоски славеа над Данска со 3-2.Во неизвесен натпревар ,македонскиот тим успешно компезираше од  негатива  по двократното водство на противникот и на крајот ја извојува втората победа на турнирот во Варна,по сетови 25-27, 25-21, 18-25, 25-20 и  20-18. Утре  на завршниот ден од првиот турнир, Македонија ќе игра  со домаќинот Бугарија.

Веста е прочитана 290 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.