Бил Козби ќе мора да оди на суд

25 May, 2016 - 13:25

Американскиот актер Бил Козби ќе мора да оди на суд, а му се заканува затворска казна до 10 години доколку биде осуден за сексуално вознемирување и злоставување.
Судот во пенсилванија донесе таква одлука, повеќе од деценија откако Козби првпат беше обвинет за вид престап.

На вчерашната расправа, судијата соопшти дека има доволно докази за процесот против Козби да продолжи, а тој пред судот треба да се појави пред судот на 20 јуни.
Козби се товари за вршење блудни дејствија, врз основа на тужбата од 2004 година, која ја поднесе Андреа Констанд. Потоа следеа обвиненија за сексуално вознемирување и злоставување од уште 50 жени. 

 

Веста е прочитана 508 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.