Бритни Спирс, Џеј Ло. Селена Гомез и голем број изведувачи со песна за жртвите во Орландо

7 July, 2016 - 14:19

Бритни Спирс, Пинк, Адам Ламберт, Селена Гомез, Гвен Стефани, Меган Трајнор, Мери Џеј Блајџ, Џејсон Деруло и Трој Сиван се меѓу 24 -те пејачи кои ја снимија песната „Hands“ за жртвите во неодамнешниот напад во геј клуб во Оландо.

Тие со песната сакаа да оддадат почит на жртвите кои пред помалку од еден месец се убиени во најголемото масовно пукање во американата историја.

Овој чин предизвикан од хомофобија ги здружи музичарите за да соберат финансиски средства за семејствата на починатите. Песната ја напишаа Џастин Трантер и Џулија Мајклс, кои го напишаа и хитот на Џастин Бибер „Sorry“, а моментално работат со Селена Гомез. 

 

Веста е прочитана 364 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.