Џоди Фостер: Од Ентони Хопкинс ми се замрзнуваше крвта во вените

21 May, 2016 - 16:16

Актерката Џоди Фостер конечно проговори за својот прв филм што го играше со Ентони Хопкинс „Кога јагнињата ќе стивнат“.

Во емисијата „The Graham Norton Show“, 53-годишната актерка откри дека Хопкинс толку ја плашел, што не смеела ниту да разговара со нив на сетот.

Фостер рече дека неговата глума и влевала страв во коски и оти едвај чекала да се заврши снимањето.

- Никогаш не разговарав со него, бидејќи беше толку страшен. Стигнавме до крајот на снимањето и ниту еднаш не влеговме во каква било конверзација, вели Фостер.

- Го избегнував, но последниот ден од снимањето ми пријде и јас со солзи во очите му признав колку му се плашам, а тој ми рече: „Но јас од тебе се плашам!“.

 

 

Веста е прочитана 484 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.