Францускиот амбасадор се надева дека Хан ќе донесе решение на политичката криза

20 March, 2017 - 15:52

Францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние, очекува брзо формирање на Влада во Македонија и почитување на територијален интегритет, суверенитет и единството на државата.

Се надева дека еврокомесарот Хан, кој утре доаѓа, ќе донесе добро и практично решение за политичката криза.

Веста е прочитана 1244 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.