Гитаристот на „Аеросмит“ се онесвести за време на настап

12 July, 2016 - 10:22

Гитаристот на легендарната група „Аеросмит“, Џо Пери се онесвести на бината за време на настап во Њујорк, по што веднаш е пренесен в болница. 

Како што јавија американските медиуми, инцидентот се случил во неделата вечерта во Бруклин, каде Пери настапувал со групата „Холивуд Вемпајарс“, во која членуваат и рокерот Алис Купер и актерот Џони Дип.

Според очевидци на настанот, 65-годишниот Пери одеднаш се затетеравил, по што се струполил на сцената.  

Алис Купер на својот налог на Твитер синоќа објави дека Пери „сега е во стабилна сосотојба заедно со неговото семјестви и има најдобра нега“. 

Причините за онесвестувањето на Пери официјално не се соопштени, но некои таблоди тврдат дека тој доживеал срцев удар.

 

Веста е прочитана 269 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.