Грејната сезона започнува од сабота

5 October, 2017 - 12:48

Регулаторната комисија за енергетика потврди дека годинешнава грејна сезона ќе започне порано, поради ниските температури кои се најавуваат за викендот.

Грејната сезона годинава ќе почне од 7 октомври, сабота.

Грејната сезона стандардно започнува на 15 октомври, но датумот може да биде поместен во зависност од температурите.

 

Веста е прочитана 2787 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.