Гвинет Палтроу и Крис Мартин сега и на хартија се разведоа

27 May, 2016 - 09:39

Вчера разводот на актерката Гвинет Палтроу и музичарот Крис Мартин стана и официјален.

Како што јави Е! вести, тие двајца се одрекоа од „брачnата помош“ односно алиментација.

Двојката поднеса барање за развод во 2014 година со трогателно јавно писмо, не сакајќи разводот да се вика развод, туку разделба. Тие бea во брак 12 години. 

 

Веста е прочитана 393 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.