Хан: Европска перспектива на сите земји од регионот

20 November, 2017 - 16:05

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан е во Скопје каде се среќава со премиерот, министри и со партиските лидери. Пред малку во Скопје заврши заедничката прес конференција на Хан и премиерот Заев.

Веста е прочитана 507 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.