Интервју со добитникот на наградата „Роман на годината“

17 April, 2017 - 16:08

Вистинските пистаели се секогаш поборници за вистината и за правдата. Вака ја коментира позицијата на писталетите во актуелниот општествен момент или каква таа треба да биде добитникот на книжевната награда „Роман на годината“ која ја доделува Утрински весник, Давор Стојановски.

Нина Стефанова

Веста е прочитана 2073 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.