Интервју со Емир Хаџихафисбеговиќ

17 November, 2017 - 21:38

Интервју со Емир Хаџихафисбеговиќ кој деновиве престојуваше во Скопје, на фестивалот Синедејс, каде беше прикажан филмот „Жаба“, работен според истоимената претстава на Дубравко Михановиќ. 

Со него разговара Борјан Јовановски, за кариерата, животот, Костурица, војната. 

Веста е прочитана 3195 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.