Метеорит падна во јужна Германија, виден од Хрватска (Видео)

16 March, 2015 - 08:07

Над небото на Швајцарија и  јужните делови на Германија, синоќа, заблеска огнена топка, соопшти Крометео.

Оттаму велат дека станува збор за паѓање на метеорит, а сведоците велат дека  се слушнало гласно распрскување на вселенското тело.

Тоа било видливо и од различни земји на небото над Европа, од Ирска до Хрватска, но најизразено било над Швајцарија и Германија.


 

 

 

Веста е прочитана 195 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.