Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

7 November, 2017 - 12:42

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. 

УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот. Локално тие ќе бидат пообилни и понекаде ќе наврнат и до 25 литри на метар квадратен, особено во западните и југоисточните делови. Во овие региони можна е и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Во следните два дена ќе има преодно стабилизирање на времето. 

Веста е прочитана 237 пати

Copyright 2015 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.